wtorek, 21 lipca 2015

O czym pamiętać, kompletując strój do biegania?


Jednym z wciąż popularnych sposobów dbania o zdrowie, kondycję fizyczną i zgrabną sylwetkę jest uprawianie joggingu. Bieganie na świeżym powietrzu pomaga redukować stres, wzmaga wydzielanie endorfin, pozytywnie wpływa na odporność całego organizmu. Początkujący biegacze stają jednak przed szeregiem dylematów. W jakiej koszulce biegać? Czym kierować się przy wyborze butów? Jak dobrać spodnie do biegania? A może jednak legginsy?

Na początku warto wiedzieć, że najważniejszym elementem w stroju do biegania pozostają buty. Najważniejsze, by miały mocną podeszwę i usztywniały piętę. Bieganie w starych trampkach na dłuższą metę nie zdaje egzaminu i kończy się zwykle bolesną kontuzją ścięgna Achillesa.

Jeśli chodzi o pozostały strój do biegania, można pozostawić sobie więcej swobody. Oczywiście, producenci sprzętu sportowego oferują już nawet skarpetki przystosowane do biegania, czy specjalną, termoizolacyjną bieliznę. To jednak kwestia istotna przede wszystkim dla wyczynowców. Osoba biegająca rekreacyjnie powinna pamiętać przede wszystkim o tym, by koszulka, czy spodnie były wykonane z wygodnych, przewiewnych materiałów.

3 komentarze:

  1. Buty do biegania to podstawa. To ważne, żeby się nie nabawić kontuzji!!! pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam jaki przeżyłam szok przeskakując z trampek na profesjonalne obuwie. Teraz nie wyobrażam sobie, by biegać w zwykłych tenisówkach. Nie dość, że to niezdrowe to jeszcze niewygodne.

    OdpowiedzUsuń