środa, 24 czerwca 2015

Strój biegacza - zacznijmy od koszulki


Każdy maratończyk swą karierę biegową rozpoczynał od małych kroczków. Na początku najważniejsze było samozaparcie, systematyczność i chęć prowadzenia zdrowego trybu życia. Trzeba przyznać, że początek przygody z bieganiem tak właśnie powinien wyglądać, będąc połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Z czasem okazuje się jednak, że wysiłek wkładany w coraz intensywniejsze treningi, wymaga wsparcia odpowiedniego oprzyrządowania.

Strój do joggingu to oczywiście buty, spodnie do biegania, koszulka, czy bluza. Kompletowanie naszego stroju zacznijmy od górnej partii ciała, szukając odpowiedzi na pytanie, w jakiej koszulce biegać. Sportowcy polecają tutaj lekkie, najlepiej bezszwowe koszulki, wykonane z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Dzięki nim skóra biegacza pozostaje sucha, nawet po przebiegnięciu kilku kilometrów. Co ciekawe, specjaliści odradzają bieganie w koszulkach bawełnianych. Okazuje się bowiem, że w trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego, zwłaszcza latem, bawełna wchłania pot, przez co koszulka staje się ciężka.

2 komentarze:

  1. Od czegos zawsze trzeba zaczac - wiadomo ;-) przyjemne z pozytecznym powinno byc laczone zawze ;-) pozdrawiam i zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń